Vzorky látek zdarma

28.11.12

Aneb proč není možné vyhovět všem a v požadovaném objemu. Při pohledu na české metráže a jejich přistupu k rozdávání vzorků látek zdarma, je vidět, že každý volí jinou strategii. Některé e-shopy neposílají vzorky vůbec, jiné za drobné poplatky a další pouze v omezeném množství. Např. maximálně 5 vzorků na jednoho zákazníka za jeden měsíc. Protože jsme se zrovna nedávno setkali s nepochopením, když z požadovaného množství 40 vzorků bylo odesláno jen 10, tak bychom rádi otevřeli otázku kolem vzorníků k diskuzi a budeme rádi za Váš pohled na věc.

vzorky látek

Náš pohled a zkušenosti
Zkusme si v tomto článku napsat něco málo okolo objednávání vzorků látek. Jistě se Vám stalo, že jste si chtěli látku před nákupem tzv. „osahat“ a požádali jste majitele e-shopu o vzorek. To co následovalo Vás nemile překvapilo? Věřte, že to má i druhou stránku mince, která není vždy zapříčiněná neochotou. Dejme si malý příklad. Prodejce ustřihne čtverec 10×10 cm z látky, o ceně 200,- Kč. Sice je to jen 10 cm, ale látka se musí zarovnat. Žádný zákazník by nechtěl vykouslou látku. Takže prodejce přichází opravdu o celý pás o délce 10 cm a šířce 140 cm.

Přece z toho pruhu může udělat 13 dalších vzorků, tak co řeší Skrblík jeden!

Skrblík by rád, ale skladové zásoby se točí rychlostí světla, a když se látka vyprodá, o její vzorník není zájem. Stane se z ní celebrita 3. kategorie. Takže to máme 10 cm vzorek za cenu 20,- Kč. Objednáte si 10 vzorků = 200,- Kč. Kdyby se denně přihlásilo o vzorky z 10 látek 10 zákazníků, jsme na 2000,- Kč. Nechceme obhajovat internetové metráže, ale pouze nastínit důvod, proč může být odeslaná část vzorku velmi malá (třeba proužek). Ono stříhat 10-ti cm pás u látky, jenž máme skladem např. 1,3 m, je prostě na nic. Není za tím neochota, a pokud to jde, každý obchodník chce mít spokojeného zákazníka, co se bude rád vracet.

Co takhle vyrábět vzorníky?
Látky se točí jak na běžícím páse. Aktuálnost vzorníku by byla tristní.

V našem e-shopu rádi vyhovíme střídmým požadavkům a s posíláním vzorníků nemáme problém. Když si zákazníci řeknou přesně co chtějí. Látky fotíme s nejvyšší obezřetností, aby odpovídaly originálu.

Tvůj názor